Вже на початку квітня фактично всі водойми звільнені від льоду і ті рибалки, які чекали свого часу порибалити на відкритій воді стикаються з новими обмеженнями – тепер вже на законодавчому рівні. Так звана «нерестова заборона» на вилов певних видів підводних жителів існує практично у всіх регіонах нашої країни і з ними треба рахуватися. Але вихід завжди можна знайти: можна ловити рибу з берегової лінії поза територією нересту на поплавкові снасті з конкретною кількістю гачків, чи, як в деяких регіонах, дозволяють використовувати донне вудилище, а ось спінінгові вудилища практично скрізь вважаються забороненими. Звісно, краще відшукати свою область в Правилах, щоб точно знати власні права і можливості. Також, до Правил пропонуються спеціальні Додатки, в яких вказані всі нерестові території. Важливо відзначити, що в цей період дозволяється ловля на приватних платних водоймах.
Щодо спорядження та його застосування, то, наприклад, за допомогою фідеру або поплавкового вудилища можна з повною впевненістю в такий період розраховувати на густеру, яльця або підлящика. Однак, особливої уваги квітневого лову заслуговує «полювання» на плотву, яка в цей період клює найкраще! У квітні ця риба збирається в величезні зграї і активно реагує на запропоновані їй підгодовувальні суміші. Вибираючи насадки, прийнято використовувати мотиля, бовтанку або ж опаришів. При цьому варто пам'ятати про те, що краще місце затримання плотви - це прибережна зона, мілководні ділянки, які межують з порослим очеретом.
Також, непогано себе «показує» і смугастий хижак - окунь, який перед початком нересту теж збивається в зграї та нишпорить в пошуках їжі по всій водоймі.
На початку квітня вже можна випробовувати свої сили в «полюванні» за зубастими жителями водойм - щуками. Ця хижачка все ще клює не особливо активно і продовжує бути обережною, але наполегливим рибалкам все ж вдається зловити очікуваний трофейний екземпляр. В такому випадку вам доцільно застосовувати виключно «живця» або великі реалістичні воблери. Більш активним клювання щука відрізняється вже ближче до кінця місяця, так само як і судак, який буде добре ловитися практично на всі різновиди вудилищ.
Квітень є досить вдалим часом для рибалок, які люблять ловити карасів або великих коропів. Єдиним чинником, який
негативно може вплинути на клювання цієї риби, є погодні умови. Чим вища температура повітря, тим активніше
ловиться карась і короп. При цьому, основним спорядженням має бути фідерне або ж класичне донне вудлище. Що стосується насадок, то можна вибирати як самостійно створені принади -
приготоване тісто, кукурудза, черв’яки чи опариші, або професійні насадки типу бойлів для наживлювання з
різною ступінню плавучості (pop-up, wafters, hard hookbaits).
Отже, будьте
уважні з нерестовими обмеженнями, правильно підбирайте спорядження, приманки та
підгодовувальні суміші і риболовля в квітні принесе суцільне задоволення! А ще,
звісно, не треба забувати про таке явище, як місячний цикл, який безпосередньо
впливає на рибу та її активність. В квітні нам обіцяють наступні результативні
і не дуже дні для вилову риби:
Найкращий кльов:
2, 3, 4, 5, 19, 20, 21 квітня
Хороший кльов: 1,
14, 15, 16, 17, 18, 30 квітня
Середній кльов:
6, 7, 13, 22, 28, 29 квітня
Мала ймовірність
кльову: 8, 9, 10, 11, 12, 23, 24, 25, 26, 27 квітня.
Вдалої риболовлі,
бережіть себе!
Написати коментар